KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 4355034
nr 435 5034
Gouache
Arabisk marknad - skiss till olja Ewald Dahlskog, (1894-1950) Sverige 1929, plats motiv: Tunisien, Tozeur (mellersta östra Tunisien), tre sittande figurer, mycket lugn, gulbrun, röd, ljus, 4 x 59 cm, osignerad
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 30 oktober 2006
30/10 08:34:36